Erasmus+ mobilitāte
Par programmu
ERASMUS+ mobilitātes programma ļauj studējošajiem, docētājiem, akadēmiskajam personālam un visām izglītības sistēmā ieinteresētajām pusēm doties uz kādu no Erasmus+ partnervalstīm, lai mācītos un padziļinātu savu profesionalitāti, un dalīties ar iegūto akadēmisko, profesionālo un dzīves pieredzi ar citiem studentiem.
Rīgas Menedžmenta Koledža sadarbojas ar šādām valstīm: Spāniju, Itāliju, Turciju, Portugāli, Lietuvu un daudzām citām. Mēs turpinām intensīvi strādāt, lai paplašinātu mūsu starptautiskos sakarus.
Īstenotie Erasmus + projekti augstākās izglītības sektorā (HE)
Projekts | Projekta ilgums |
---|---|
Erasmus+ projekts augstākās izglītības sektorā Nr. 2017-1-LV01-KA103-035384 – “Studentu un personāla mobilitātes starp programmas valstīm” | 16 mēneši, 2017. gada 1. jūnijs līdz 2018. gada 30. septembris |
Erasmus+ projekts augstākās izglītības sektorā Nr. 2018-1-LV01-KA103-046828 – “Studentu un personāla mobilitāte starp programmas valstīm” | 24 mēneši, 2018. gada 1. jūnijs līdz 2020. gada 31. maijs |
Erasmus+ projekts augstākās izglītības sektorā Nr. 2019-1-LV01-KA103-060141 – “Studentu un personāla mobilitātes starp programmas valstīm” | 16 mēneši, 2019. gada 1. jūnijs līdz 2020. gada 30. septembris |
Studiju mobilitāte
Erasmus+ studiju mobilitāte ļauj studējošajiem pavadīt konkrētu studiju periodu kādā no Erasmus+ programmas dalībvalstu partneru augstskolām. Programmas mērķis ir sniegt studējošajiem vērtīgu akadēmisko, lingvistisko un kultūras pieredzi, studējot citās Eiropas valstīs.
Studiju mobilitātē var piedalīties studējošie, kuri ir reģistrējušies studijām Koledžā un neatrodas akadēmiskajā atvaļinājumā. Minimālais apmaiņas studiju termiņš ir 3 mēneši, maksimālais – 12 mēneši.
Viena studiju līmeņa ietvaros studējošais var doties studiju un/vai prakses mobilitātē kopumā līdz 12 mēnešiem. Studiju periods tiek vērtēts ECTS kredītpunktos. ECTS jeb Eiropas kredītpunktu pārneses sistēma palīdz iegūt pārskatu par augstāko izglītību, salīdzināt to, atzīt studiju rezultātus un nodrošināt kvalitāti. Lai sekmīgi pabeigtu studiju periodu ārvalstīs, ir nepieciešams, lai Erasmus+ studiju periods tiktu atzīts, novērtēts ar kredītpunktu skaitu un ieskaitīts studējošā Koledžas studiju periodā.
Stipendija ir paredzēta, lai palīdzētu segt ceļa, uzturēšanās un citus izdevumus, kas saistīti ar studiju periodu ārzemēs, bet negarantē, visu izdevumu segšanu.
Reizi gadā Rīgas Menedžmenta Koledža izsludina Erasmus+ programmas studiju stipendiju konkursu nākamā akadēmiskā gada studijām Koledžas partneru augstskolās ārvalstīs, balstoties uz Erasmus+ stipendiju konkursa nolikumu.
Pieteikums Erasmus+ studiju grantu konkursam jāiesniedz tiešsaistē. Saite uz tiešsaistes pieteikuma veidlapu ir pieejama šeit un ir atvērta konkursa laikā.
Sagatavojot pieteikumu, lūdzam ņemt vērā pieteikuma sagatavošanas vadlīnijas. Pēc pieteikuma saņemšanas notiek sazināšanās ar partneraugstskolu un plānoto studiju ECTS salīdzināšanas process.
Nepieciešamie pieteikuma dokumenti:
- CV (angļu valodā);
- Motivācijas vēstule (angļu valodā);
- Portfelis (līdz 10MB);
- Rezultātu atšifrējums (angļu valodā);
- Studiju līgums;
- Sertifikāts par svešvalodu zināšanu līmeni;
- Pieteikums uz vietu kopmītnēs;
- Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK);
- Citi dokumenti (saskaņā ar katras partneru augstskolas iekšējiem noteikumiem).
Pēc pieteikuma dokumentu saņemšanas un izskatīšanas partneru augstskola nosūta oficiālu apstiprinājumu par uzņemšanu studijās (apstiprinājuma vēstule).
Studējošajiem rūpīgi jāiepazīstas ar visu Erasmus+ studējošajiem paredzēto informācija, kas atrodama ārvalstu universitāšu tīmekļa vietnēs un aprakstiem, par to, kas studējošajam jādara pirms ierašanās, un kādi dokumenti ir nepieciešami.
Pirms un pēc mobilitātes visiem Erasmus+ studējošajiem tiešsaistes valodu atbalsta rīkā (OLS) ir jānovērtē savas svešvalodu prasmes.
Lai sekmīgi nokārtotu visas saistības Rīgas Menedžmenta Koledžā pirms dalības Erasmus+ studiju mobilitātē, studējošajam ir jānokārto šādas formalitātes:
- Jāiesniedz iesniegums Koledžas vadībai par studijām ārvalstīs;
- Ir jānoslēdz "Erasmus+" finansēšanas līgums;
- Saskaņā ar Koledžas studiju līguma maksājumu grafiku ir jāsamaksā kārtējā semestra studiju maksa.
- Studējošajam ir jāsaņem uzņemošās universitātes koordinatora apstiprinājums par ierašanos (CA), lai sāktu studiju mobilitāti. Dokuments skenētā veidā jānosūta Koledžas "Erasmus+" koordinatoram;
- Ja nepieciešams, jāveic aktuālie grozījumi Studiju līgumā;
- Semestra vidū jāaizpilda pārcelšanas ziņojuma veidlapa , un jānosūta to Koledžas Erasmus+ koordinatoram skenētā formā;
- Koledžas Erasmus+ koordinators ir jāinformē vismaz vienu mēnesi pirms oficiālā mobilitātes termiņa beigām, ja mobilitātes periods ir jāsaīsina vai jāpagarina, lai finansēšanas līgumā varētu veikt grozījumus un pārrēķināt stipendijas summu.
Prakses mobilitāte
Erasmus+ prakses mobilitāte ļauj studējošajiem iziet praksi ārvalstu uzņēmumos vai iestādēs kādā no Erasmus+ programmas dalībvalstīm. Studējošie, kuri ir reģistrējušies studijām Koledžā un neatrodas akadēmiskajā atvaļinājumā, ir tiesīgi piedalīties Erasmus+ prakses mobilitātē.
Erasmus+ prakses mērķis:
- Palīdzēt studējošajiem pielāgoties Eiropas Savienības darba tirgus prasībām;
- Sniegt iespēju attīstīt studējošo prasmes, tai skaitā valodu prasmes un iepazīties ar attiecīgās valsts ekonomisko un sociālo kultūru darba pieredzes iegūšanai;
- Veicināt kvalificētu, atvērtu un starptautiski pieredzējušu nākotnes profesionāļu attīstību.
Erasmus+ praksi var iziet ārvalstu uzņēmumos, mācību vai pētniecības centros un citās organizācijās, izņemot ES iestādes un struktūras, organizācijas, kas administrē ES programmas, un studenta izcelsmes valsts diplomātiskās iestādes (vēstniecības). Vairāk informācijas atradīsi šeit.
Minimālais apmaiņas prakses perioda termiņš ir 2 mēneši, maksimālais – 12 mēneši.
Pieteikumus dalībai Erasmus+ prakses mobilitātē un kandidātu atlasi organizē un koordinē Koledžas Erasmus+ koordinators.
Koledža nepiedāvā prakses vietas, tāpēc studējošajiem ir jāatrod un jāvienojas par praksi ārzemēs patstāvīgi (Erasmus+ programmas valstīs).
Visbiežāk nepieciešamie pieteikuma dokumenti "Erasmus+" prakses mobilitātei ir šādi:
- CV (angļu valodā);
- Motivācijas vēstule;
- Sertifikāts par svešvalodu zināšanu līmeni;
- Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK).
Katram kandidātam jāiesniedz koordinatoram aizpildīta un parakstīta Koledžas pieteikuma veidlapa Erasmus+ praksei un papildu dokumenti (kādus attiecīgā partneraugstskola pieprasa).